اعتماد به نفس

اعتماد به نفس را در خود افزایش دهید تا هر چیزی را می خواهید به دست آورید و عزت نفس داشته باشید تابا لحظه ای تفکر آنرا در یابید.

اعتماد به نفس و عزت نفس اساس داشتن یک زندگی سعادتمند است اعتماد به تفس قسمتی از شخصیت شماست که به شما می فهماند توانایی انجام کاری را دارید. عزت نفس قسمتی از شخصیت شماست که باور دارد شما می توانید آن کار را انجام دهید. ( تلفیقی از ارزش و احترام ).

اعتماد به نفس و عزت نفس شانه به شانه هم پیش می روند شما برای رسیدن به هدف هایتان به هردوی آنها نیاز دارید شما باید به توانایی خودتان برای انجام کار اعتماد کنید و باور داشته باشید که می توانید هر آنچه را که در ذهنتان دارید به عمل برسانید . در حوادث پیش آمده در زندگی مانند : از دست دادن عزیزان ، موقعیت کاری مناسب ، طلاق ، ارتباط اجتماعی و... اعتماد به نفس و عزت نفس از جایگاه مهمی برخوردار است.

هرانسان واجد ظرفیتی بالا از اعتماد به نفس و عزت نفس است و مستحق که هرآنچه را در زندگی آرزو دارد بدست آورد اگر شما می توانید رویای داشتن چیزی را داشته باشید پس می توانید آنرا بدست آورید.

*نکات مهم برای ارتقاء اعتماد به نفس

1- پرهیز از انتقاد و عیب جویی ( دور کردن حرف های منفی و محدودیت های ساختگی )

2- غلبه بر ترس و شک

3- استعداد ذاتی ( مطمئن باشید که واجد استعداد لازم هستید )

4- احساس مسئولیت ( این را بدانید که شما در برابر زندگی خود و هر آنچه انجام می دهید مسئولید نه هیچ کس دیگر)

5- مراقبت از خود( همیشه زمانی را برای مراقبت و استراحت و تفریح خود اختصاص دهید و برای چند ساعت در هفته فکر خود را آزاد و راحت بگذارید)

  
نویسنده : ترانه ; ساعت ۳:٥٧ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢۳ آبان ،۱۳۸٥